LotnaTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi szukaj 
Gospodarka, ekonomia2019.09.06 19:48 20:07

Rząd daje rolnikom pieniądze za likwidacje gospodarstw!

   
 

Agencja Restrukturyzacji informuje o pieniądzach dla rolników, którzy zdecydują się zlikwidować swoje gospodarstwo. To przykład jak unijna kasa i urzędnicze machiny niszczą polskich rolników.


 

 To nie pierwsza tego typu akcja. Jest też dofinansowane za to, że zrezygnujemy z hodowli trzody chlewnej na rzecz innej działalności i obiecamy, że przez lata nie będziemy zajmować się świniami. Jest też dofinansowanie dla tych, którzy chcą założyć pozarolniczy biznes. Kto steruje gospodarką? Komu zależy na tym, żeby polscy rolnicy nie hodowali świń?

„Właściciel gospodarstwa uczestniczącego w tzw. systemie dla małych gospodarstw, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW na lata 2014-2020. ” – czytamy na stronie Agencji Restrukturyzacji o najnowszym projekcie.

Warunkiem otrzymania pieniędzy jest przekazanie przez rolnika posiadanego gospodarstwa, gruntów i zwierząt na powiększenie innego gospodarstwa lub innych gospodarstw. Przekazanie gospodarstwa musi być trwałe czyli na podstawie umowy sprzedaży albo umowy darowizny.

Brzmi to tak, jakby programy były pisane pod duże korporacje, które chcą skupować małe, rodzinne gospodarstwa. Jeszcze państwo przykłada do tego rękę.

Nie mówimy, żeby z tego nie korzystać, ale nie dajcie się zwieść i bądźcie rolnikami jak długo tylko się da. Jest dużo problemów, ale nie poddawajcie się, walczcie do końca. Będziemy razem – macie problem piszcie kontakt@agrolajt.pl

K.M

źródło: https://agrolajt.pl/felieton-3/rzad-daje-rolnikom-pieniadze-za-likwidacje-gospodarstw-121

 

Rząd nakłaniając i zachęcając rolników poprzez nagrody pieniężne do rezygnacji z własnych gospodarstw rolnych, potencjalnie łamie Konstytucję Rzeczpospolitej, która mówi:

Art. 21.

  1. Rzeczpospolita Polska chroni własność i prawo dziedziczenia.

Art. 22.

Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny.

Art. 23.

Podstawą ustroju rolnego państwa jest gospodarstwo rodzinne.

 

Zgodnie z konstytucją, obowiązkiem polskiego rządu jest dbałość o gospodarstwa rodzinne, ich działalność, sukces i ciągłość poprzez dziedziczenie przez następne pokolenia, a nie niszczenie polskiego rolnictwa, co ma miejsce od wielu lat – poprzez zakaz zakupu ziemi rolnej Polakom, którzy nie mogą się wykazać, że są rolnikami, wprowadzanie tylnymi drzwiami upraw GMO, likwidację punktów skupu i przetwórstwa, blokowanie zagranicznych rynków zbytu, wybijanie stad trzody chlewnej pod pozorem chorób zakaźnych, dotacji za nieuprawianie roli, czy nagród pieniężnych za zrzeczenie się własnego gospodarstwa rodzinnego.

Polski (?) rząd nie utożsamia się z narodem polskim; wręcz przeciwnie: działa na jego szkodę wszelkimi sposobami eliminując możliwość samowystarczalności żywnościowej Polaków. Kolejne rządy okrągłostołowe działają na korzyść zagranicznych korporacji, które najczęściej są korporacjami „międzynarodowymi”, czyli żydów zamieszkałych w wielu różnych państwach; korporacji, które przejmując kontrolę nad ziemią rolną i żywnością, przejmują ostatni bastion własności i wolności Polaków.

 

 

 
959 odsłon  średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: niszczenie polskiego rolnictwa, niszczenie gospodarki, rolnictwo, faszyzm.
Re: Rząd daje rolnikom pieniądze za likwidacje gospodarstw!   
Zadziwiony, 2019.09.06 o 20:51
To nic nowego. Od dawna mozna się było takich rozwiązań spodziewać. Już dość dawno zetknąłem się z informacją, że docelowo ma być w Polsce poniżej 300 000 gospodarstw rolnych. Podobnie postępowano z rybakami na Bałtyku. Elita + tłuszcza bez własności. Nieliczną elitę łatwo od władzy uzależnić i ją kontrolować. Ogłupioną tłuszczą nietrudno manipulować i sterować. Klasyka rządzenia zgodna zresztą z doktryną zawartą w liście czerwonego barona Rotschilda który już ok 200 lat temu pisał,że klasa średnia jako rozsadnik systemu jest zbędna. Oni potrzebują najemników i kierujących nimi milionerów. Wszystko w tym kierunku nieubłaganie zmierza.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rząd daje rolnikom pieniądze za likwidacje gospodarstw!   
Lotna, 2019.09.06 o 22:27
Czyli co? Nie powinniśmy reagować, bo wszystko już przesądzone i stracone? Przecież to dotyczy wszystkich Polaków!
Wiem, że takie zwątpienie sieje swoim nauczaniem „zacny” Michalkiewicz, Braun, pan Nikt i cały szereg innych farbowanych lisów, ale doprawdy nie należy tego brać sobie do serca. Kiedyś „Placówka” była obowiązującą lekturą szkolną w podstawówce; teraz mamy Michalkiewiczów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rząd daje rolnikom pieniądze za likwidacje gospodarstw! 
Mariusz Głowiński, 2019.09.07 o 08:10
Tak! Wszystko stracone. Jeśli nie, to proszę tu wracać i ratować. (Mieszkam i pracuję na wsi, więc jeśli wypowiadam się w tym temacie,to dlatego, że problem znam z osobistych doświadczeń i obserwacji- a nie z gazety!). Osoby , które pozbywają się ziemi, to w większości ci, dla których lektura "Placówki"była jeszcze obowiązkowa. Większym jeszcze problemem są ci,który ziemie skupują w nadmiarze, chcąc z chłopów stać się dziedzicami, bo ci w większości oddadzą swą ziemię zagranicznym bankom za tzw. psi ch.. I jedni i drudzy nie są warci nawet jednej małej łzy.Polski tylko żal.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rząd daje rolnikom pieniądze za likwidacje gospodarstw! 
Mariusz Głowiński, 2019.09.06 o 22:23
Obawiam się, że problemem nie jest rząd tylko naród skurwiały. Prawdziwy rolnik ziemi nie sprzeda, nie wydzierżawi, nawet jeśli jest to bardziej "opłacalne" niż produkcja.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rząd daje rolnikom pieniądze za likwidacje gospodarstw!   
Lotna, 2019.09.06 o 22:33
Najłatwiej zrucić na Naród. Ale przykład idzie z góry, ryba psuje się od głowy.
Jakoś sobie nie przypominam, aby w czasach PRLu, kiedy gospodarstwa rodzinne kwitły, by rząd dbał o interesy korporacji, jak to się dzieje dzisiaj. Rząd powinien Polaków reprezentować i polskie 8nteresy, więc owszem, zabiegając o interesy korporacji, rząd jest jak najbardziej winien.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rząd daje rolnikom pieniądze za likwidacje gospodarstw! 
Mariusz Głowiński, 2019.09.07 o 07:53
Ryba sobie głowy nie wybiera.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło